Byla to jeho reakce na uzákonění potratů v Maďarsku.
Metoda Dr.Jonáše je založená na využívání dvou přirozených cyklů plodných dnů u ženy. Neužívají se při ní žádné léky a tak nemá negativní vliv na organizmus.
Ukázalo se, že přirozená regulace početí krom úlohy antikoncepce má i další potenciál.
Správnost mých výpočtů byla ověřena výzkumem, který trval 35 let a potvrdil úspěsnost v 98%, co je maximum v oblasti přírodních věd a lékařství.
Momentálně je výzkum zaměřen pro výpočet určení pohlaví prvopočatého dítětě, které je dáno už při narození budoucí matky. Tento výpočet zatím dosahuje úspěšnost jenom 70% a preto není součástí nabídky výpočtů.
A. malý výpočet B. speciální výpočet | |
A čtyři skupiny: |
I. Přirozeně neplodné dny – antikoncepce II. Výběr pohlaví – chlapec nebo děvče III. Optimální plodné dny – problém s otěhotněním IV. Termíny „dobré životnosti“ – |
CENTRUM JONAS - hlavní Centrum
PLODNÉ DNI, PROBLÉM OTEHOTNIEŤ
Plodnosť je prirodzená schopnosť ženy a muža rozmnožovať sa. Teda ženy môžu otehotnieť a muži sú schopní splodiť dieťa počas nechráneného pohlavného styku cez plodné dni ženy.
Obdobie medzi dvoma menštruáciami (zvyčajne v strede cyklu) je považované za najvhodnejšiu dobu pre počatie. Vtedy vraj zrelé vajíčko vystupuje z vaječníka a putuje vajcovodmi do maternice. Pokiaľ príde k počatiu, dochádza k jeho uchyteniu v maternici. Ak k oplodneniu nedošlo, vajíčko sa s prekrvenou sliznicou maternice odlupuje a vypudí sa von počas menštruácie.
Výskumníci však zistili, že u niektorých kmeňov obývajúcich Áziu a Afriku, dochádza k pohlavnému styku iba počas mesačného krvácania a napriek tomu sa tieto kmene rozmnožujú takisto rýchlo ako iní obyvatelia planéty.
Dr. Eugen Jonáš toto tvrdil od samého počiatku svojich výskumov, teda že k počatiu môže prísť kedykoľvek počas cyklu.
Vo svojej metóde Prirodzenej regulácie počatia berie do úvahy okrem plodných dní v závislosti od menštruácie aj druhý plodný cyklus ženy a to na základe biorytmu, ktorý vypočítava pre každú ženu individuálne.
Podľa výsledkov 35 ročného výskumu (1956 – 1992) až v 85% prípadov dochádza k počatiu práve počas plodného obdobia biorytmu.
Ďalším rozpracovaním bola metóda rozdelená na špeciálny a malý výpočet, ktoré obsahujú štyri základné skupiny:
NEPLODNOSŤ
Podľa svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) neplodnosť alebo sterilita je stav, kedy žena pri pravidelnom nechránenom pohlavnom styku (každý druhý deň) do obdobia jedného roka (12-tich mesiacov) neotehotnie.
K tomu, aby mohlo prísť k počatiu žena musí mať funkčný aspoň jeden vaječník, vajcovod, taktiež maternicu (dělohu) a u muža musia byť prítomné spermie.
K ďalším faktorom ovplyvňujúcim plodnosť patria:
Zvyčajne sa jedná o kombináciu hneď niekoľkých faktorov, ktoré často spolu súvisia a prelínajú sa navzájom.
V dnešnej dobe je náš organizmus vystavovaný väčšej záťaži ako tomu bolo v minulosti. Stále viac času trávime plnením pracovných úloh na úkor vlastného oddychu. Dostávame sa do časovej tiesne, stres sa stáva našim spoločníkom, z čoho vyplývajú ďalšie negatíva ako:
nedostatočné/ nesprávne stravovanie, telo nemá dostatok potrebných živín, vitamínov, čo sa môže prejaviť aj úbytkom alebo zvyšovaním osobnej hmotnosti, čo môže viesť k problémom s plodnosťou (nepravidelný cyklus, syndróm polycystických ovárií, znížený počet, kvalita spermií, atď). Napr. zdravotný systém niektorých krajín ani nedoporučí liečbu neplodnosti pacientke, ktorá trpí nadváhou.
nedostatok/ nadbytok pohybu a s ním súvisiaci problém s hmotnosťou, hormonálna nerovnováha organizmu, v extrémnych prípadoch môže nastať až amenorea, čiže strata menštruácie.
aktuálny zdravotný stav, ktorý môže taktiež brániť otehotneniu. Veľmi časté sú zápaly urogenitálneho traktu (močopohlavného), ktoré tak ako aj pohlavné choroby bez adekvátnej liečby môžu spôsobiť až trvalú neplodnosť a to jak u muža tak i ženy. Problémy môžu nastať aj po predchádzajúcom úraze alebo možu byť následkom inej liečby, zákroku (napr.: zrasty po operácii, podstúpenie potratu).
V prípade chronických ochorení je vhodné konzultovať zdravotný stav pred otehotnením s lekárom, keďže tehotenstvo si môže vyžadovať úpravu liečby, zvýšený dozor lekára, atď.
vplyv prostredia, ktorý súvisí používaním nadmerného množstva chemikálií, pesticíd, podporných látok v živočíšnej výrobe, farmaceutík, ktoré sa do nášho tela dostávajú aj prostredníctvom potravín, z ovzdušia a negatívne ovplyvňujú organizmus (rozvoj alergií, chronické ochorenia dýchacieho traktu, vplyv na spermie, plod, atď.).
stres/ nedostatok času, čo sa prejavuje nedostatkom spánku, relaxu, ktoré sú dôležitými faktormi pri otehotnení. Pri únave organizmu dochádza k oslabeniu jeho imunitného systému a tak k ďalším problémom z toho vyplývajúcim.
Taktiež bolo preukázané, že môže prísť ku konstrikcii (stiahnutiu) vajcovodov a vajíčku je znemožnené, aby mohlo prísť k jeho oplodneniu. Veľmi často páry uspejú na dovolenke, kedy si doprajú potrebný oddych alebo až po celkovom zvoľnení životného tempa, psychického zaťaženia.
Tu nájdete dotazník týkajúci sa problému otehotnenia, tehotenstva. Odpovede na dané otázky nám pomôžu v ďalších štúdiách.